Ciekawe wzornictwo, oszczędne barwy - przepis na harmonijne wnętrze

W minimalistycznych wnętrzach nie musi wiać nudą. Przekonaj się, że oszczędność w aranżacji pomieszczeń to prawdziwa zaleta! Jak bawić się fakturami, odcieniami i materiałami, żeby całość była harmonijna, stylowa i sprzyjająca wypoczynkowi? Jak wykorzystać dodatki z naszego sklepu z dywanami? Przekonaj się, czytając nasz wpis!

Minimalizm czy nuda? O zaletach oszczędnych aranżacji

Minimalistyczne wnętrza stają się coraz bardziej popularne. Chociaż zwolennikom kolorowego boho mogą kojarzyć się z nudą, to jest to błędne przekonanie. Oszczędne w wyrazie przestrzenie mogą być utrzymane w estetyce rodem z Dalekiego Wschodu, zgodnie z klasyczną wersją art déco czy nawiązujące do klimatu panującego w nowojorskich loftach. Tak urządzone przestrzenie to trend, który sprawdzi się w przypadku osób zmęczonych zbyt nachalnym designem czy właścicieli niewielkich pomieszczeń, w których każdy dodatkowy element tworzy wrażenie bałaganu. Harmonijnie zakomponowane wnętrza to pole do popisu dla wrażliwych estetów, którzy lubią przykładać wagę do detali, takich jak zróżnicowane faktury.

Stonowana kolorystyka, ciekawe faktury

À propos faktur - to właśnie one mogą zagrać w minimalistycznych wnętrzach główną rolę. Kiedy kolory są ograniczone, na przykład do palety kremowych bądź szarych odcieni, można urozmaicić przestrzeń drewnianym stołem ze słojami i marmurową konsolką. Ciekawym akcentem jest też puchaty dywan shaggy, który kontrastuje z gładkimi powierzchniami ścian i skromnymi meblami. Fakturę można też zastosować w inny sposób, zestawiając gładkie, nowoczesne dywany z tak zwanym „barankiem” na ścianie.

Dywan Smoothie Grey Dywan Smoothie Grey

Światło, czyli kropka nad i minimalistycznych przestrzeni

Światło ma znaczenie w każdym wnętrzu, ale w tym utrzymanym w duchu minimal może pełnić nie tylko praktyczne, ale również dekoracyjne funkcje. Odpowiednio ustawione lampy oddzielą przestrzenie, zmiękczą geometrycznie linie, ocieplą kolorystykę, wydzielą mniejsze przytulne zakątki w ramach jednego dużego pokoju. Światło będzie też ciekawie „grało” z fakturami - gładkie powierzchnie będą je odbijały, a matowe czy trójwymiarowe (jak wspomniany wcześniej dywan shaggy) - pochłaniały. Dzięki temu nawet przy niewielkiej ilości dekoracji i mebli można stworzyć bardzo intrygujący efekt.

Stonowane wnętrza, w których króluje harmonijna kolorystyka to przepis na przestrzeń, w której łatwo odzyskać życiową równowagę. Odkryj siłę minimalizmu i dodaj jej uroku takimi dodatkami jak proste meble czy nowoczesne dywany.