DO JAKICH WNĘTRZ PASUJE DYWAN Z DŁUGIM WŁOSIEM?

Już od kilku sezonów dywany włochacze okazują się niezwykle popularne. Opinie dekoratorów i architektów wnętrz są wyjątkowo zgodne. Twierdzą, że jeszcze przez długi czas trendy nie ulegną zmianie i dywany tego typu wciąż będą chętnie wykorzystywane przez osoby, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie swojego mieszkania. W związku z tym planując stworzenie atrakcyjnie wyglądającego oraz komfortowego wnętrza, warto zainwestować w dywan z długim włosiem.
Pamiętajmy jednak, by do pomieszczenia w sposób rozsądny dopasować typ oraz kolorystykę dywanu. Nawet najpiękniejszy model nie będzie prezentował się korzystnie, jeśli pozostałe elementy wykorzystane we wnętrzu nie będą się razem właściwie komponować. Dywany shaggy, bo taka jest właściwie prawidłowa nazwa dywanów z długim włosiem, dobrze prezentują się w większości pomieszczeń i stosunkowo łatwo jest odpowiednio dopasować je do wielu typów aranżacji wnętrz mieszkalnych. Jeśli tylko będziemy stosować się do kilku podstawowych zaleceń, to możemy mieć pewność, że zakupiony przez nas dywan z długim włosiem będzie stanowił wspaniałą dekorację mieszkania.

Zadbaj o odpowiednią kolorystykę wnętrza.

Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem okazuje się dobranie dywanu na zasadzie kontrastu w stosunku do koloru podłogi. Jeśli jest ona ciemna, to właściwym dywanem będzie na przykład ten w kolorze beżowym, kremowym lub nawet białym. Jeżeli natomiast posiadamy jasną podłogę, chociażby w kolorze naturalnego drewna sosnowego, to warto zdecydować się raczej na zastosowanie dywanu o barwie ciemniejszej lub bardziej jaskrawej. Możemy bez obaw zdecydować się na odważne posunięcie i wybrać dywan o dowolnym, silnie nasyconym kolorze.
Zwróćmy jednak uwagę na to, by barwa dywanu była dopasowana nie tylko do samej podłogi, ale także do wszystkim innych elementów wystroju. Nie popadajmy jednak w przesadę. Ogromnym błędem jest zastosowanie wszystkich tkanin we wnętrzu o jednakowej kolorystyce. Takie rozwiązanie wcale nie wygląda elegancko. Wręcz przeciwnie, sprawia dziwne, niekorzystne wrażenie. Postarajmy się, by zasłony, poduszki, tapicerowane meble oraz oczywiście dywany dobrane były w sposób przemyślany i harmonijny, ale absolutnie nie monotonny. Oczywiście innym przypadkiem jest wnętrze celowo urządzone w sposób monochromatyczny. W takiej sytuacji dobór elementów o jednakowym zabarwieniu będzie jak najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Musi to być jednak działanie w pełni świadome oraz przeprowadzone w sposób konsekwentny.

Gdzie sprawdzi się dywan z długim włosiem?

W przypadku dywanów shaggy powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na kolorystykę pomieszczenia, ale również na jego przeznaczenie. Dywan z długim włosiem sprawia, że wnętrze prezentuje się niezwykle przytulnie i przyjemnie. W związku z tym warto zdecydować się na jego wykorzystanie w salonach, sypialniach oraz dziecięcych pokojach. W miejscach, w których spędzamy stosunkowo dużo czasu w ciągu dnia. Są one niezwykle istotne, bo to właśnie tam odpoczywamy i relaksujemy się.
Postarajmy się, by właściwie dopasować rozmiar dywanu do danej przestrzeni. Zastosowanie odpowiednio dużego dywanu pomoże nam optycznie powiększyć niezbyt obszerne wnętrze. Natomiast wykorzystanie kilku dywanów o niewielkich rozmiarach umożliwi nam stworzenie wrażenia istnienia oddzielnych sfer w pomieszczeniu. Należy jednak podkreślić, że dywany shaggy nie sprawdzą się zbyt dobrze we wnętrzach, w których będą narażone na kontakt z dużą ilością zanieczyszczeń. W związku z tym nie warto stosować ich w kuchni, jadalni lub intensywnie wykorzystywanych wnętrzach. Konieczność nieustannego usuwania zabrudzeń może okazać się bowiem na tyle uciążliwa, że pozbawi nas całej radości wynikającej z posiadania niezwykle pięknego włochacza. Na szczęście w większości pomieszczeń dywan z długim włosiem sprawdzi się doskonale. Przez wiele lat będzie mógł stanowić bardzo atrakcyjny element wystroju wnętrza. Ponadto działania niezbędne do utrzymania produktu w czystości, nie będą w żadnym stopniu bardziej uciążliwe niż czyszczenie tradycyjnego dywanu.