Dywan shaggy - jak czyścić?

Dywan z długim włosiem… piękny, miły w dotyku, ciepły, puszysty, a do tego pięknie wygląda, sprawia, że wnętrza stają się stylowe i przytulne. No dobrze, ale jak utrzymać go w czystości? Jak pielęgnować na co dzień, by zapobiec silnym zabrudzeniom? Wreszcie co robić, w sytuacji, gdy zdarzy nam się zachlapać go jakiś napojem, potrawą, błotem przyniesionym z zewnątrz w deszczowy dzień lub, gdy nasze dziecko podczas zabawy ubrudzi go farbą lub plasteliną? Czy jest w ogóle szansa, że uda się przywrócić dawny wygląd dywanowi shaggy? Jak czyścić dywan z długim włosiem? Podpowiadamy!

Dywan shaggy - jak czyścić, by zapobiec trwałym zabrudzeniom?

Nie da się ukryć, że specyficznym typem dywanów jest dywan shaggy. Jak czyścić taki dywan? Czy tak samo jak klasyczny dywan z niskim lub średnim runem? Nie ulega wątpliwości, że długie włosie jest zdecydowanie bardziej wymagające pod względem pielęgnacji. Niesamowicie ważną kwestią w tym przypadku jest odkurzanie. Dywan shaggy powinno odkurzać się znacznie częściej niż pozostałe typy dywanów, bo minimum dwa razy w tygodniu. A jeśli w naszym domu z jakichś powodów często zbiera się kurz i brud, zalecane jest odkurzanie shaggy nawet co drugi dzień lub codziennie. Dlaczego odkurzanie jest tak ważne jeśli chodzi o dywan shaggy. Jak czyścić go z pomocą odkurzacza? Otóż tylko odkurzanie może zapobiec przedostawaniu się nieczystości głęboko we włókna dywanu, a co za tym idzie trwałym, trudnym do usunięcia zabrudzeniom. Nie bez znaczenia jest przy tym to, jakiej końcówki użyjemy. Najlepiej wyposażyć się w odkurzacz ze specjalną końcówką do dywanów z długim włosem. Chodzi o to, by nie poszarpać lub zmechacić jego włókien.

Dywan shaggy - jak czyścić i prać?

Wiemy już co robić na co dzień z dywanem shaggy. Jak czyścić natomiast jego runo z plam? Jak go odświeżyć i przywrócić żywy kolor? Do wyboru mamy kilka sposobów. Modele z długim włosem możemy prać na sucho lub tradycyjnie na mokro. Dobrym pomysłem jest również zakup lub wypożyczenie odkurzacza piorącego bądź maszyny do czyszczenia parowego. Specjalistyczny sprzęt to nie tylko gwarancja skuteczności, ale i oszczędność czasu i energii, jakie trzeba poświęcić na własnoręczne pranie dywanów shaggy.