Dywan ze sznurka bawełnianego

Dywany wełniane, jedwabne, polipropylenowe, z długim i krótkim włosiem, tkane na płasko - wszystkie są piękne i modne, ale czy wciąż oryginalne? Wydaje się, że we współczesnych czasach mamy niemal nieograniczony dostęp do rozmaitych modeli, a co za tym idzie, nic nie jest już w stanie rzeczywiście nas zadziwić. A jednak ludzie zafascynowani szeroko pojętym designem nieustannie poszukują coraz to nowszych rozwiązań, różnych możliwości zastosowania form, materiałów, struktur i innych. I tak też, jednym z najnowocześniejszych trendów jest dywan ze sznurka bawełnianego, który stanowi wyraz powrotu do korzeni, a mianowicie do sztuki rękodzielnictwa.

Dywan ze sznurka bawełnianego - sposób produkcji

Dywan ze sznurka bawełnianego zalicza się do grupy modeli tkanych ręcznie, lecz co ciekawe przy pomocy najprostszego w świecie szydełka. Do produkcji tego rodzaju egzemplarzy zatrudnia się więc utalentowanych rzemieślników, którzy z rękodziełem są za pan brat. W związku z tym, dywany takie śmiało możemy nazwać dziełami sztuki użytkowej.

Czym wyróżnia się dywan ze sznurka bawełnianego?

Ręcznie dziergane na szydełku dywany to z jednej strony prostota, naturalność i tradycja, z drugiej nietuzinkowość, elegancja. Mnogość ściegów, wzorów, kolorów, a także kształtów i rozmiarów sprawia, że można je dopasować do wnętrz o różnym przeznaczenia - zarówno dużych salonów i jadalni, jak i niewielkich sypialni, a nawet łazienek. Z kolei ciasny splot sprawia, że dywanowi ze sznurka bawełnianego nie straszne są zabrudzenia, kurz i roztocza. Nieczystości nie wnikają bowiem w głąb włókien, lecz pozostają na powierzchni. Dywan wystarczy więc w miarę regularnie odkurzać i trzepać. Natomiast ewentualne plamy z łatwością schodzą już po przetarciu zwilżoną ścierką.

Do jakich wnętrz pasuje dywan ze sznurka bawełnianego?

Mówiąc o dywanach tkanych ze sznurka bawełnianego, trzeba wspomnieć, że są to modele, które przepięknie podkreślają nie tylko wnętrza zaaranżowane w zgodzie ze stylem rustykalnym i etno. Odpowiednie zestawienia kolorystyczne i wzory wzbogacają także pomieszczenia w stylu skandynawskim, minimalistycznym, a nawet loftowym.