Dywany belgijskie do salonu

Biorąc pod uwagę dywany, zarówno te z włókien naturalnych, jak i syntetycznych nie ulega wątpliwości, że najpopularniejszymi są te, produkowane w Turcji oraz w Indiach. Zdecydowanie najbardziej pożądanymi przez wymagających klientów, uznawanymi za najszlachetniejsze są modele tkane ręcznie z wełny nowozelandzkiej. Niemniej coraz większą sławą cieszą się dywany belgijskie. Do salonu sprawdzają się one świetnie, przede wszystkim dlatego, że wykonane są z wiskozy, która jeszcze do niedawna przez wielu była materiałem niedocenianym. Wobec tego sprawdźmy zalety wiskozowych dywanów belgijskich do salonu oraz przekonajmy się, w jakich wnętrzach będą prezentować się najlepiej.

Dywany belgijskie do salonu - wiskoza górą!

Zanim poruszymy kwestie czysto wizualne, niewątpliwie warto wspomnieć o zaletach wiskozy, z której to produkuje się większość dywanów belgijskich do salonu. W końcu nie bez przyczyny tworzywo te nazywa się sztucznym jedwabiem. I rzeczywiście wysokiej jakości wiskozowe dywany belgijskie do salonu często do złudzenia przypominają te, utkane z rzadkiego, szlachetnego jedwabiu. Jednak poza tym, że ich runo jest pełne blasku, wyróżnia się antyelektrostatycznością. Co więcej egzemplarze te nie sprawiają najmniejszych trudności jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Odkurzanie i czyszczenie zawsze przebiega sprawnie, również dzięki temu, że w runie nie gromadzi się kurz i pyłki. Tym samym są to idealne dywany dla alergików. W końcu, trzeba wspomnieć, że ich cena jest nieporównywalnie niższa niż cena dywanów jedwabnych, a nawet wełnianych.

Dywany belgijskie do salonu w stylu klasycznym lub industrialnym

Biorąc pod uwagę kolorystykę i wzornictwo wiskozowych dywanów belgijskich do salonu trzeba przyznać, że produkty te są mocno inspirowane tradycyjną, perską ornamentyką. Pojawiają się na nich głównie motywy florystyczne oraz inne drobne, szczegółowe detale. Wiele egzemplarzy pochodzących od belgijskich producentów posiada również staromodne wykończenie, czyli frędzle, które dziś, jako jeden z głównych symboli retro powracają w wielkim stylu. Jeśli do tego wszystkiego dodamy fakt, że wiskoza tak bardzo przypomina jedwab, przestaje dziwić, że są to idealne dywany do salonów utrzymanych właśnie w estetyce retro, a także w stylu klasycznym i loftowym. Szczególnie w przypadku tych ostatnich, pełnią funkcję oryginalnego, gustownego elementu dekoracji, który nieco przełamuje surowy, industrialny charakter.