Tagi:

Dywany biurowe – jak wybierać, aby były funkcjonalne i eleganckie?

Przestrzeń biurowa powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby wspierać codzienne działania pracowników. Zazwyczaj dobór dywanu czy wykładziny w takich pomieszczeniach jest przypadkowy, w najlepszym wypadku: ma być on ozdobą dopasowaną do wnętrza. My przekonujemy, że dywany w biurach mają znacznie więcej funkcji. Jakich?

Dywan w biurze – podnosi komfort pracy!

O wystroju wnętrz biurowych mówi się obecnie coraz więcej. Przestrzeń ta ma być funkcjonalna, wspierać pracowników, ale jednocześnie ma tworzyć przytulny klimat. Jeśli do pomieszczenia zapraszani są goście z zewnątrz dywan powinien podkreślać również elegancję wnętrza. To dość trudne zadanie: znaleźć produkt, który spełnia wszystkie te funkcje. Producenci jednak nie ustają w tworzeniu zaskakujących rozwiązań!

Dywany naturalne, syntetyczne czy mieszane w biurach?

Podstawą jest oczywiście znalezienie materiałów, które sprawdzą się najlepiej w przestrzeni biurowej. Musimy wziąć pod uwagę, że w biurach podłoga jest eksploatowana bardziej! Codziennie dziesiątki pracowników przemieszczają się, do tego dochodzą również przybywający goście. Słowem: dywan w biurze musi być wykonany z tkanin odpornych na ścieranie oraz wnikanie brudu. W przypadku dywanów syntetycznych ich trwałość jest względna, jednak w przypadku czyszczenia możemy zastosować znacznie szerszy arsenał środków niż przy dywanach z naturalnego włosia. Dywany naturalne z pewnością dodadzą splendoru we wnętrzach, są jednak znacznie droższe, również ich konserwacja będzie bardziej kosztowna.
Wyjściem z tego impasu jest wybranie dywanu czy wykładziny wykonanej z włókien łączonych, zarówno naturalnych, jak i syntetycznych. Taki dywan będzie wyglądał elegancko, na długo zachowa piękny wygląd, nie będzie się odkształcał, a jego czyszczenie nie będzie czasochłonne.

Dywan tłumiący dźwięki i zmniejszający tarcie

Wykorzystanie dywanów w biurach ma na celu nie tylko ozdobienie wnętrza. W wielu firmach, szczególnie gdzie pracuje dużo osób, dywany stanowią rodzaj wytłumienia. Ciągły ruch pracowników, przechodzenie od stanowiska do stanowiska, na klasycznej podłodze panelowej będzie powodowało olbrzymi hałas, który rozproszy uwagę. Zastosowanie dywanów i wykładzin to strzał w dziesiątkę, gdyż dzięki nim możliwe jest wytłumienie dźwięków. Zdecydowanie mniej osób zwróci uwagę także na to, że zastosowanie dywanów czy wykładzin we wnętrzach biurowych sprawi, że staną się one po prostu przytulniejsze i mniej sterylne.
Istotne jest także to, że dywan znacząco zwiększy tarcie pomiędzy podłożem a podeszwą buta. Oznacza to, że będziemy przemieszczać się bezpieczniej, bez ryzyka poślizgu.