Dywany do mieszkania urządzonego w stylu boho

 

Wnętrzarski styl boho to nieskrępowana wolność. Dziś kojarzy nam się z modą i designem lat 70. (to właśnie wtedy boho osiągnął szczyt popularności). Brak tutaj surowych zasad co do kolorów, wzorów czy materiałów. Fani boho często łączą ze sobą nowoczesne, designerskie dodatki ze starymi meblami z drewna (nierzadko z drugiej ręki). Jest barwnie, kreatywnie oraz nonszalancko. Jak dobrać dywan do tak swoistego miszmaszu? Oto propozycje z naszego sklepu z dywanami

Wzory orientu

Dywany indyjskie, często z naturalnych materiałów oraz tkane ręcznie to doskonały dodatek, który na pewno rzuca się w oczy. Wielobarwne dywany są niczym artystyczna podróż w głąb orientu. Przenoszą nas zmysłami na indyjski targ, gdzie głośny tłum, miliony tkanin i mocny zapach przypraw pobudzają kreatywność. Wybór kolorów indyjskich dywanów jest praktycznie nieograniczony. Najlepiej więc testować to, co pasuje do naszego wnętrza najbardziej.  

Dywan wełniany tkany ręcznie metodą handtufted

Dywany ręcznie plecione 

W stylu boho czerwień spotyka się z niebieskim, futuryzm z orientem, a bogactwo wzorów z surowym minimalizmem. W taką estetykę wpisują się doskonale ręcznie tkane dywany w intensywnych, ciemnych barwach oraz o delikatnym wzornictwie. Swoją jakością przebijają większość dywanów, jakie mamy na rynku. Właśnie ta precyzja i rzemieślniczy sznyt przyciąga wielbicieli boho. 

Abstrakcyjne romby

Styl boho nie lubi nudy. Nic więc dziwnego, że jego fani sięgają po niekonwencjonalne rozwiązania, które pozornie nie pasują do całości. Geometryczne dywany doskonale odnajdują się pośród mnogości kolorów oraz innych wzorów. Zaś prosty w swej formie i kolorystyce dywan pozwala na kreatywność w dekoracjach. Jednocześnie stanowi swoistą bazę – niczym malarskie płótno pozwala poszaleć z tekstyliami, figurkami czy wazonami. Aranżacje w klimacie boho dopuszczają zarówno czarno-białe dywany, jak i z mocnym kolorystycznym akcentem na przykład w postaci patchworkowego wzoru. 

Dywan w kolorowe prostokąty Dream Colour Pixel Pink

Ludowe hafty, marokańskie wzory, pstrokate figury geometryczne – wnętrzarski styl boho niejedno ma imię. Zasada jest jedna i jest nią brak zasad. Wybierając w naszym sklepie z dywanami model do pomieszczenia urządzonego w tak eklektycznym klimacie, warto jednak zachować zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że solidny dywan z porządnego, naturalnego materiału będzie cieszył oko i stopy dłużej. Jeśli więc szaleć, to w wysokiej jakości.