Dywany nowoczesne 80x150

Na to, czy dywan jest właściwie dopasowany do danego wnętrza wpływa co najmniej kilka czynników. Zaliczamy do nich: kolorystykę, wzornictwo, materiał, strukturę, sposób tkania, grubość i wysokość runa, a także kształt i rozmiar. Oznacza to, że dywan powinien nie tylko dobrze komponować się ze stylem, w jakim zostało zaaranżowane określone pomieszczenie (salon, sypialnia, pokój dziecka, łazienka, kuchnia, jadalnia, przedpokój), ale również odpowiadać jego metrażowi oraz występującym w nim formom. Dla przykładu dywan okrągły będzie dobrym rozwiązaniem w jadalni, gdzie ułożymy go pod dużym okrągłym stołem, natomiast kwadratowy w kwadratowym salonie. Od lat największą popularnością niezmiennie cieszą się jednak modele prostokątne. Dlaczego? Dla potwierdzenia tej teorii prezentujemy dywany nowoczesne 80x150 oraz różne możliwości ich zastosowania.

Dywany nowoczesne 80x150 do przedpokoju

Nie raz i nie dwa podkreślaliśmy już w naszych blogowych publikacjach to, jak ważna jest odpowiednia aranżacja podłogi w przedpokoju. Idealny egzemplarz dywanu to taki, który będzie się pięknie prezentował (w końcu przedpokój to pierwsze miejsce, z jakim mają styczność odwiedzający nas goście), a jednocześnie okaże się niesamowicie praktyczny (dywan narażony jest tu na zabrudzenia spowodowane piachem, błotem, śniegiem). Trzeba również pamiętać, że pomieszczenie te zazwyczaj jest dość małe, a nierzadko i wąskie. Dlatego dywany nowoczesne 80x150 to najlepsze z możliwych rozwiązanie. Prostokątny kształt i optymalny rozmiar dopasują się do niemal każdego przedpokoju. Co do kolorów i wzorów - szczególną uwagę warto zwrócić na kolekcję abstrakcyjnych dywanów nowoczesnych 80x150, w których przeplata się ze sobą wiele różnych kolorów i odcieni, np. Raphsody Multi czy też Colour Stripes. Na modelach tych nie będą tak bardzo widoczne zanieczyszczenia.

Dywany nowoczesne 80x150 do sypialni

W odróżnieniu do przedpokoju sypialnia jest takim pomieszczeniem, w którym chcemy czuć się wyjątkowo komfortowo a pod bosymi stopami czuć przyjemny, miękki materiał. Bez względu na to, czy duże łoże stoi w centralnej części pokoju, czy też jest dosunięte jednym bokiem do ściany, odpowiednio po obu bokach lub jednym z nich nie może zabraknąć gustownego dywanu. Tym razem również można pokusić się o zastosowanie dywanów nowoczesnych 80x150. W zależności od tego, w jakim stylu urządziliśmy sypialnię wybierać możemy spośród dywanów vintage (np. Vintage 1612 Beige), skandynawskich (np. Rosette Blue bądź Carpetforyou Flowers), abstrakcyjnych (np. Summer Abstract) lub eleganckich (Parma Anthracite).