Dywany w duchu hygge

 

Zagłębiając się w styl skandynawski, na pewno z czasem dotrzemy do hygge. Co oznacza to tajemnicze słowo? Przytulność, komfort, wygodę, balans i poczucie wewnętrznego szczęścia. Tylko tyle i aż tyle. Zgodnie z tą filozofią, powinniśmy cieszyć się małymi przyjemnościami. Detalami, które pozornie mogą wydawać się nieistotne, ale tak naprawdę potrafią dawać wiele radości. Przedstawiamy zatem dywany, które pozwolą nam osiągnąć stan hygge w domu.

Dywany do salonu w stylu hygge

Dywany do salonu urządzonego w stylu hygge powinny tworzyć ciepło domowego ogniska. Salon to miejsce, w którym zbieramy się całą rodziną, rozmawiamy, bawimy się czy biesiadujemy ze znajomymi. Często świetną propozycją okazują się w tym przypadku szarości, wprowadzające do wnętrza spokój i harmonię. Również jasne dywany – w beżach i złamanej bieli – będą idealne, by dopełnić przestrzeń. Kluczowe jest dopasowanie do mebli. Jeżeli są one w kolorze naturalnego drewna, możemy wybrać praktycznie każdy o jasnej barwie. Jeżeli są bielone, postawmy na model, który nie będzie zlewać się z nimi – ciemnoszary dywan sprawdzi się idealnie.

Wełniany dywan tkany ręcznie w kolorze beżowym

Styl hygge to także kwiaty. Zarówno te żywe, jak i w dekoracjach. Dywan z motywem liści to świetna propozycja, która dopełni wnętrze w tym stylu. Jest to opcja nie tylko do małych mieszkań, w których nie ma miejsca na donice, ale także do większych salonów, w których kwiaty po prostu nie mogą stać wszędzie.

Dywany do sypialni – witaj w świecie hygge designu

Hygge bardzo pasuje do sypialni. To miejsce, w którym uczucie przytulności i komfortu odgrywa kluczową rolę. Chcemy czuć się zrelaksowani, kiedy udajemy się na odpoczynek, ale także, gdy wstajemy wcześnie rano. Dywany do sypialni w stylu hygge to przede wszystkim mięciutkie propozycje shaggy, które zachęcają do bosych wędrówek po pokoju. Zanurzenie stóp w delikatnym włosiu może skutkować osiągnięciem tego błogiego stanu ulotnej przyjemności, do którego dążymy. W sypialni dobrze sprawdzają się dywany jasne, więc możesz postawić na biel, blady róż lub szary.

Dywan z kolekcji Shaggy Mellow w kremowym kolorze

Dywan do kuchni - wygodny i funkcjonalny

Dywan do kuchni pasuje do stylu hygge, prawie jak do żadnego innego. Mimo że jest to pomieszczenie, w którym cenimy powierzchnie szybkie i łatwe do sprzątania, niewielki dywanik pod stopami wcale tego nie utrudni. Wystarczy go strzepać i odkurzyć. Jego wygląd wynagradza jednak tę dodatkową minutę, poświęconą na tę czynność. Dywan do kuchni w stylu hygge to zapewnienie ciepłej aranżacji, pomimo garnków i AGD. Wybierajmy modele, które są odporne na wchłanianie wody, np. wełniane.Kolorystykę oczywiście dopasujmy do pomieszczenia, ale jeżeli mówimy o hygge wnętrzach, to jasne meble i drewno są mile widziane. Do kuchni pasują również szarości, brązy oraz granaty. Raczej stawiajmy na ciepłe, ale ciemne barwy.

Nasz stopy są bardzo wrażliwe. Odczuwamy przez nie bardzo wiele bodźców. Przyjemność płynąca z chodzenia po miękkim gruncie jest więc jednym z istotniejszych elementów w mieszkaniu.

Dywany w stylu hygge pozwalają stworzyć przytulne wnętrze. Warto je wybierać zwłaszcza wtedy, gdy podłoga jest pokryta chłodnymi płytkami lub neutralnymi panelami.