Dywany w paski, czyli najmodniejsze modele w 2018 roku

W dzisiejszych czasach możemy wymienić tyle różnych trendów królujących w świecie aranżacji wnętrz, że czasem aż ciężko za nimi nadążyć. Możemy mieć też wrażenie, że w jaki sposób byśmy nie urządzili swoich domów czy też mieszkań wszystko i tak będzie wpisywało się w kanon współczesnej mody. A to dlatego, że wybierać możemy spośród rozmaitych stylów (klasyczny, nowoczesny, industrialny, skandynawski, rustykalny, retro etc.), a co za tym idzie kolorów i wzorów. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć je ze sobą, bawić się i eksperymentować z oryginalnymi zestawieniami. Jeśli chodzi o najgorętsze w ostatnim czasie motywy z pewnością będą to wzory geometryczne, koniczyna marokańska, kompozycje kwiatowe, a także kolorowe pasy. Dziś pochylmy się nad paskami.

Moda na paski - powracający trend

Jak wiemy, nie tylko historia, ale również moda lubi zataczać wielkie koło, czego znaki możemy obserwować zarówno u światowej sławy projektantów odzieży i obuwia, jak i wśród cenionych projektantów wnętrz. I tak też wszechobecne pasy inspirowane są trendami z lat 60, a dokładniej sztuką Op Art, której celem było wywoływanie różnego rodzaju złudzeń optycznych. A jak wiadomo, w tym względzie niesamowicie pomocne okazują się kontrastujące zestawienia kolorystyczne, choćby najbardziej klasyczne - bieli i czerni. W tamtych czasach popularnie na podłogach pojawiały się więc czarno-białe kafelki, obicia mebli, poduchy. Szybko okazało się jednak, że moda na paski nie kończy się na tych dwóch kolorach. Otóż z biegiem czasu i narodzinami subkultury hippie, na rynku zaczęły pojawiać się wielokolorowe tekstylia oraz dywany syntetyczne. I to właśnie kolorowe pasy, łączenie wyrazistych, ciepłych kolorów, inspiracja spontanicznością i naturą najsilniej powracają do mody w bieżącym roku.

Dywan w kolorowe pasy - idealny do kuchni, jadalni, salonu, sypialni

Aby wprowadzić do swoich mieszkań i domów współczesne trendy wcale nie trzeba dużo, wystarczy kilka efektownych dodatków. Kolorowe pasy najłatwiej przemycić do poszczególnych pomieszczeń za sprawą tekstyliów oraz dywanów syntetycznych lub naturalnych. Doskonałym dopełnieniem pasów na podłogach będą poduchy, puf, fotel czy zasłona w taki sam motyw.