DYWANY W SKANDYNAWSKIM STYLU

Coraz częściej mieszkania w Polsce urządzane są według konkretnych stylów aranżacji wnętrz. Przedstawimy wam krótko styl, który przywędrował do nas z północy, mianowicie styl skandynawski. Chcemy też zaproponować kilka modeli dywanów z naszej oferty, które idealnie będą wpisywać się w kanon stylu skandynawskiego.

Skandynawski styl na pewno spodoba się osobom, które lubią jasne i przestronne wnętrza. W takim wnętrzu powinny dominować jasne i zimne kolory takie jak: biel, szarość czy beż. Osoby, które urządzają wnętrze w stylu skandynawskim, zazwyczaj wybierają biały kolor ścian. To sprawia, że wnętrze daje poczucie świeżości.

We wnętrzu skandynawskim bardzo ważne jest także oświetlenie. Pomieszczenia są w głównej mierze oświetlane przez światło naturalne, dlatego też bardzo rzadko zawiesza się firany lub zasłony w oknach. Dodatkowym źródłem światła są lampy w stylu skandynawskim, które także są utrzymane w jasnej kolorystyce.

Bardzo ważnym elementem wystroju w stylu skandynawskim są również meble oraz podłoga. Meble są wykonane z jasnego drewna i często są malowane w odcieniach bieli lub szarości. Podobna zasada dotyczy podłogi. Może ona pozostać w naturalnym kolorze drewna lub można ją wybielić, tak by kolor biały dominował w pomieszczeniu.

Białe wnętrze może sprawiać wrażenie surowego, dlatego warto zadbać o dobór odpowiednich dodatków, które ocieplą pomieszczenie. Świetnie sprawdzą się poduszki wykonane z naturalnych materiałów, miękkie koce i pledy. Kanapa, na której będą znajdować się takie dodatki na pewno będzie zachęcać do wypoczynku. Należy także pamiętać o podłodze. Powinny się na niej znaleźć pasujące do wystroju dywany. Wyprzedaże w naszym sklepie mogą być dobrym pretekstem do kupna odpowiedniego dywanu w stylu skandynawskim.
Czym charakteryzują się dywany w tym stylu? Tak samo jak reszta wnętrza, powinno być utrzymane w naturalnej kolorystyce- brązów, beżów i bieli. Takie dywany będą bardzo dobrze prezentować się na drewnianej podłodze.

Wbrew pozorom urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim nie musi być trudne. Połączenie jasnych kolorów z naturalnymi materiałami, takimi jak np. drewno to główny wyznacznik stylu skandynawskiego. By wnętrze było przytulne, na kanapie można poukładać miękkie, jasne poduszki, a na podłodze w każdym pomieszczeniu położyć stylowe dywany. Wyprzedaż na pewno niejedną osobę skusi na zmianę aranżacji swojego mieszkania na styl skandynawski.