Tagi:

Dywany w stylu vintage

Urządzasz wymarzone mieszkanie lub dom? Poszukujesz inspiracji, oryginalnych pomysłów? Pragniesz odnaleźć styl, który będzie najlepiej do Ciebie pasował, odzwierciedlał Twoją osobowość? Nowoczesne, minimalistyczne i dość chłodne pomieszczenia nie są w Twoim guście? Z kolei klasyczne wnętrza wydają Ci się nazbyt eleganckie? Nie do końca odnajdujesz się także w aranżacjach skandynawskich? Lubisz natomiast ciekawe dodatki - lampy, wazony, obrazy, jakby oderwane od czasów, w jakich obecnie żyjemy? Sądzisz, że najpiękniejsze meble i pozostałe elementy wystroju wnętrz to te, z lat 50., 60. i 70.? Wobec tego, z pewnością spodoba Ci się styl vintage! A jeśli już zaczniesz urządzać poszczególne pokoje na jego modłę, koniecznie zwróć uwagę na naszą ofertę dywanów vintage.

Styl vintage - jak wprowadzić go do wnętrz?

Nie bez powodu styl vintage przyjął na swoją nazwę angielskie określenie w wolnym tłumaczeniu oznaczające winobranie/szlachetne wino z jednosezonowych owoców. W zamyśle, styl ten jest bowiem właśnie jak wino, które wraz z upływem lat staje się coraz doskonalsze. Tym samym vintage jest wyrazem buntu przeciw utartym schematom w aspekcie aranżacji wnętrz. Kolory, materiały, meble, a nawet najdrobniejsze szczegóły są do siebie dobrane w taki sposób, że tworzą ponadczasową, oryginalną całość, która nigdy nie wychodzi z mody.

Dywany z kolekcji „Vintage”

W mieszkaniach i domach inspirowanych stylem lat 50., 60. i 70. genialnie będą prezentowały się wysokiej jakości dywany vintage. Tkane z dobrej klasy wytrzymałego polipropylenu, tkane maszynowo w tureckich zakładach tkackich modele odznaczają się tzw. efektem postarzenia. Dzięki temu choć nowe, wyglądają jakby były utkane dziesiątki lat temu i przekazywane w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Na różnokolorowym runie występuje coś na wzór przetarć, przeszyć, fragmentów wyblakłej farby. To dzięki nim tak dobrze wpasowują się w styl vintage, ocieplając podłogę nie tylko w salonie, ale również w sypialni, jadalni, a nawet przedpokoju. A nawet jeśli bliższy naszemu sercu jest styl loftowy, czy klasyczny, dywany z tejże kolekcji, będą stanowiły do niego oryginalny dodatek.