Jak ożywić wnętrze?

Z całą pewnością podczas remontowania i urządzania wnętrz dość problematyczną kwestią są kolory. Operowanie różnymi barwami i odcieniami to nie lada umiejętność. I nie chodzi tu tylko o łączenie ze sobą różnych kolorów, ale również o właściwe wyważenie poszczególnych z nich, tak by nie przesadzić ani w jedną, ani w drugą stronę. Osoby lubujące się w odważnych, bardzo oryginalnych projektach o dość szalonym usposobieniu powinny zachować pewną ostrożność, by nie stworzyć zbyt chaotycznych aranżacji. Z kolei Ci, którzy cenią sobie prostotę, minimalizm, nowoczesność muszą dobrze przemyśleć to, w jaki sposób ocieplić sypialnie, salony, jadalnie, kuchnie. Chodzi o to, by nie były one zbyt surowe, puste, lecz wciąż, mimo współczesnego designu, przytulne. Wobec tego, postaramy się podpowiedzieć, jak ożywić wnętrze - jakie kolory warto zastosować i co poza nimi nieco rozweseli mieszkanie.

Zobacz: Zasłony gotowe

Jak ożywić wnętrze przy pomocy kolorów?

Nie bez przyczyny we wstępie nawiązaliśmy do tego, jak istotne w aranżacji mieszkań są kolory. W końcu, jak ożywić wnętrze najprościej? Właśnie za pomocą kolorów. Dlatego, jeśli zależy nam na tym, by nieco ocieplić nowoczesny salon, sypialnie itd., a jednocześnie zachować minimalistyczną stylistykę, tak typowe dla niej szarości i biel wystarczy przełamać żółtymi, zielonymi, czerwonymi, fioletowymi lub granatowymi dodatkami. Na tle jasnych, popielatych ścian przepięknie będą prezentowały się fotele w żywszych kolorach czy też designerskie lampy. Wnętrze ożywią również kolorowe dywany oraz poduchy w ozdobnych poszewkach, np. w wielobarwne pasy, wzory geometryczne bądź motywy roślinne.

Jak ożywić wnętrze? Co prócz żywych kolorów?

Bez wątpienia najprostszą odpowiedzią na pytanie o to, jak ożywić wnętrze, jest ta, że wystarczy sięgnąć po ciepłe, dość wyraziste kolory. Nie powinniśmy jednak poprzestawać na barwach. Klimat w sypialniach, salonach, jadalniach itd. poprawiają również świeże rośliny. Zielone kwiaty doniczkowe, a także cięte w wazonach (np. tulipany, róże, goździki, gerbery) wprowadzą nutę świeżości, element natury, a co za tym idzie ożywią wnętrza.