Jak urządzić mały pokój dziecięcy?

Bez wątpienia, każdy rodzic marzy o pięknym pokoju dla swojej pociechy. Najpierw, przygotowując się na nadejście maluszka remontujemy jedno z pomieszczeń w domu i wyposażamy je w niezbędne mebelki, dodatki i maskotki. Z czasem zaczyna się ono zapełniać kolejnymi akcesoriami i zabawkami, aż w końcu decydujemy się choćby na delikatną zmianę wystroju. Najczęściej przypada to na okres przedszkolny, kiedy okazuje się, że córce/synowi potrzebny jest pierwszy stolik bądź biurko, przy którym malec będzie mógł wykonywać rysunki, pisać szlaczki oraz uczyć się literek i cyferek. Bardzo często, na każdym z wymienionych etapów problemem okazuje się niewielki metraż. Jak urządzić mały pokój dziecięcy? Na jakie dodatki postawić, aby wnętrze było gustowne, wygodne i przyjazne naszemu dziecku?

Zobacz: Dywany dla dzieci

Jak urządzić mały pokój dziecięcy, aby stał się przytulnym wnętrzem?

Pomieszczenia o niewielkim metrażu mają swoje minusy, ale i plusy. O ile musimy się nieźle nagłowić, aby pomieścić niezbędne meble i akcesoria, o tyle możemy być pewni, że z łatwością uda nam się tu stworzyć przytulną atmosferę. Wystarczy wybrać odpowiednią kolorystykę oraz dodatki. Na jakie elementy wyposażenia postawić? Jakie dekoracje wybrać? Jednym słowem, jak urządzić mały pokój dziecięcy, aby nasza pociecha dobrze się w nim czuła? Niewątpliwie, im prościej, tym lepiej. Chcąc optycznie powiększyć niewielkie wnętrze, należy wybierać jasne kolory. Oczywiście możemy sobie pozwolić na subtelny akcent kolorystyczny. W tym przypadku zawsze mile widziany jest m.in. pudrowy róż, błękit, zieleń czy też kolor żółty.

Jak urządzić mały pokój dziecięcy - jakie meble i dodatki wybrać?

Ustaliliśmy już, że w niewielkich wnętrzach, dobrze jest zastosować zabiegi mające na celu jego aoptyczne powiększenie. Najprościej więc wprowadzić jasne kolory dające poczucie przestronności. Jednak jak urządzić mały pokój dziecięcy, by nie wydawał się on przez to zbyt minimalistyczny, chłodny? Otóż, na tle jasnych ścian, niekoniecznie białych (mogą być pudrowo-różowe, błękitne, jasnożółte, szare) i białych lub szarych mebelków, powinny pojawić się dodatki w typowo dziecięce wzory. Przepięknie będzie się prezentować oświetlenie w kolorowych kloszach, oraz długie zasłony i dekoracyjne poszewki na poduchy. Na podłodze nie może natomiast zabraknąć wysokiej jakości, dużego dywanu o miękkim, przyjemnym w dotyku runie.