Jak urządzić pokój córki? Prezentujemy najlepsze dywany dla dziewczynek

Choć w dzisiejszych czasach wielu rodziców rezygnuje z kupna dywanu do pokoju dziecięcego, chcąc np. uniknąć zbierania się na nim brudu, niestety nie jest to zbyt rozsądne rozwiązanie. Po pierwsze dlatego, że przestrzeń córki czy też syna ma się kojarzyć z dzieciństwem, zabawą, a dywan jest świetnym sposobem, by przemycić kolory i wzory. Po drugie, dywan rozłożony na podłodze w dziecięcym pokoju spełnia niesamowicie ważne funkcje praktyczne, a mianowicie zapewnia właściwy komfort cieplny oraz amortyzuje ewentualne upadki. Wobec tego, skoro ustaliliśmy już, że panele bądź parkiet nie mogą pozostać niczym nieokryte, zastanówmy się jakie dywany dla dziewczynek będą odpowiednie.

Dywany dla dziewczynek - gusta rodziców kontra gusta córek

Często zdarza się tak, że rodzice mają zupełnie inną wizję na urządzenie pokoju swojej kilkulatki niż ich córka. Tym pierwszym zależy na zachowaniu harmonii, spójnej z resztą domu stylistyki podczas, gdy maluchom podoba się wszystko co kolorowe i wzorzyste. Jako sklep z dywanami wszystkim rodzicom polecamy pójść na kompromis. Dzięki temu nie tylko dziecko będzie mogło cieszyć się tym, że miało duży wkład w to, jak prezentuje się jego pokój, ale również matki i ojcowie zaoszczędzą czas na sprzątaniu. A to dlatego, że im dywan bardziej kolorowy i wzorzysty, tym mniej widać na nim jakiekolwiek plamy i zabrudzenia. W związku z tym, o ile nowoczesne modele monochromatyczne sprawdzą się w sypialni czy nawet salonie, o tyle w pokoju dziewczynki będą prawdziwym utrapieniem.

Najlepsze materiały na dywany dla dziewczynek

W przypadku kolorów i wzorów warto dać córce wolną rękę. Jednak w momencie, gdy wybieramy materiał, z jakiego ma być wykonany dziecięcy dywan bezpieczniej podjąć tę decyzję samodzielnie. Jeśli zależy nam na jakości, odpowiedniej termoizolacji i właściwościach wygłuszających niewątpliwie najlepszym wyborem wciąż pozostają dobrej klasy dywany wełniane. Zanim jednak zdecydujemy się na model utkany z naturalnego materiału trzeba uwzględnić kwestie zdrowotne, a mianowicie, czy kilkulatka jest alergikiem czy nie. Jeśli dokuczają jej roztocza i kurz niestety nawet najdroższy wełniany egzemplarz nie będzie w tym przypadku odpowiedni. W jego runie bardzo łatwo i szybko osiadają bowiem wymienione alergeny. Wówczas doskonale sprawdzą się dywany z tworzyw syntetycznych, np. polipropylenu.