Jakie dywany sprawdzą się, gdy Twoje dziecko uczy się chodzić?

Urządzając pokój dla maleństwa, rodzice dużą wagę przykładają do jego estetyki, ale też funkcjonalności i bezpieczeństwa. Stąd też tak dużą popularnością cieszą się dywany do pokoju dziecięcego, które łączą w sobie wszystkie wymienione cechy – są piękne, a przy tym stwarzają idealne warunki do zabawy oraz nauki chodzenia. Wybór dywanów dziecięcych jest ogromny, dlatego, zanim przejdziemy do składania zamówienia, warto zgłębić wiedzę na temat tego, czym należy się kierować, kupując dywan do pokoju pociechy.

Dywany dziecięce bez wątpienia nadają wnętrzom przytulny klimat, uatrakcyjniają je i podkreślają styl, w jakim pokoik został urządzony. Jednak najważniejsze jest to, żeby były wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są przyjazne dziecku i łatwo jest utrzymać je w czystości. Jak wiadomo, małym dzieciom, które dopiero uczą się chodzić, często może zdarzyć się zabrudzenie dywanu, np. spożywanym posiłkiem. Dlatego też doskonałym wyborem będzie dywan Happy Star Pink, który utkany został z włókien polipropylenowych, które charakteryzują się wysoką trwałością, odpornością na zagniecenia i wyjątkową miękkością, która w przypadku maluszków jest bardzo istotna. Dywan ten dostępny jest w kolorze różowym i szarym, dzięki czemu może zdobić zarówno pokój dziewczynki, jak i chłopca. Z uwagi na to, że podczas nauki chodzenia dzieci często zaliczają upadki i mają bliską styczność z powierzchnią dywanu, warto sięgać po takie, które nie przyciągają kurzu i są antyalergiczne, tak jak wspomniany dywan Happy Star czy uroczy dywan Balloon Sky.

Dywan do pokoju dziecięcego Balloon Sky

Dywany dziecięce – komfort dla małych stópek

Małe dzieci zazwyczaj pierwsze próby stawiania kroków odbywają na boso lub w samych skarpetkach, stąd też kupno dywanu jest doskonałym pomysłem, ponieważ chroni stopy przed chłodem. Jeżeli zależy nam na tym, aby dywan miał jak najlepsze termoizolatory, wtedy powinniśmy zdecydować się na dywan wełniany. Warto też postawić na dywany naturalne, które są idealne do raczkowania i nauki chodzenia, ponieważ zapewniają przyjemne uczucie ciepła nawet na wyjątkowo zimnej podłodze. Przykładem dywanu, który pięknie będzie się prezentował w pokoju małego odkrywcy, jest dywan ręcznie tkany z wizerunkiem policjanta. Warto też dodać, że dywan w wysokim stopniu amortyzuje upadek i przyczynia się do miękkiego lądowania, a tych maluchy stawiające swoje pierwsze kroki zaliczają wiele. Ze względu na miękkość warto wybrać stylowy dywan shaggy. Do pokoiku w odcieniach szarości idealnie będzie pasował dywan shaggy Mellow Light Grey. Taki dywan w jednolitym kolorze jest inwestycją na lata, ponieważ pięknie komponuje się z dodatkami niemowlęcymi, jak i może stanowić ozdobę pokoju nastolatka.

Dostępne w naszym sklepie dywany do pokoju dziecięcego wyróżniają się wysoką jakością, trwałością, ciekawą kolorystyką i wzornictwem, a na dodatek są mięciutkie i bezpieczne dla maluchów. Jednym słowem – idealne do nauki chodzenia.