Modne dywany do salonu

Urządzając dom trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Nie wystarczy wybrać parkietu bądź paneli, pomalować ścian i kupić mebli. Uprzednio warto ustalić, jaki styl ma królować w domu. Dzięki temu poszukiwania poszczególnych elementów wyposażenia będą zdecydowanie mniej problematyczne. Grunt to wiedzieć czego się chce, co jest obecnie na topie, jakie dodatki są rzeczywiście gustowne. Szkoda byłoby przecież przez jeden nie do końca przemyślany zakup zepsuć cały dekoratorski efekt. A jako, że najbardziej reprezentacyjnym miejscem w każdym mieszkaniu jest pokój dzienny - to w nim domownicy spędzają najwięcej czasu i przyjmują gości, podsuwamy kilka pomysłów na modne dywany do salonu.

Modne dywany do salonu - kontrastowe zestawienia kolorystyczne, geometryczne wzory, bogata ornamentyka

Obecnie pośród modnych dywanów do salonu przede wszystkim wymienia się te, utkane z wielokolorowych włókien. Co ciekawe w wielkim stylu powraca styl vintage, a więc modele geometryczne. Wobec tego, pojawiają się na nich pasy, kwadraty i trójkąty w kilku, kontrastowych, intensywnych barwach. Takie egzemplarze pasują zarówno do wnętrz retro, jak i nowoczesnych, utrzymanych w stonowanych odcieniach bieli i szarości. Wówczas doskonale ożywiają pokoje dzienne. Poza tym modne dywany do salonu zdobią dziś motywy ludowe, znane ze sztuki rękodzieła wzory florystyczne, a także tradycyjna, bardzo bogata, perska ornamentyka. W tym przypadku prócz standardowych odcieni czerwieni, brązu, beżu i złota, na czasie jest także butelkowa zieleń, turkus, granat oraz szarości.

Modne dywany do salonu - połyskujące, stylizowane na stare

Niesamowicie modne są obecnie również dywany krótko strzyżone, połyskujące. W tej roli najlepiej sprawdzają się egzemplarze z jedwabiu bądź też udającej go wiskozy. Na czasie jest także tzw. efekt postarzenia. O ile do niedawna mogliśmy na oko ocenić wiek klasycznych, dywanów perskich, o tyle współcześnie jest to niemal niemożliwe. A to dlatego, że współcześnie dywany celowo się postarza, by wyglądały jak wyprodukowane w minionej epoce. Co ciekawe takie modele pasują nie tylko do wnętrz urządzonych w stylu vintage, ale również w stylu nowoczesnym, a nawet loftowym (postindustrialnym).