Odkształcenia na dywanie? – 3 sposoby, jak pozbyć się zagnieceń

Zmiana aranżacji pokoju, inne ustawienie mebli sprawia, że szybko i bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów możemy odmienić swoje wnętrze. Podczas takich metamorfoz często okazuje się, że na dywanie pozostały ślady w postaci nieestetycznych odkształceń. Czy jest to równoznaczne z tym, że nie ma już dla niego ratunku i musimy zaopatrzyć się w nowy model? Zdecydowanie nie. Wystarczy, że będziemy znali sposoby, jak się pozbyć niechcianych zagnieceń!

Dywany do salonu mogą mieć krótkie bądź długie włosie. Przykładem bardzo modnego dywanu, a przy tym wyjątkowo przyjemnego w dotyku, jest dywan Shaggy Mellow, który dostępny jest w kilku kolorach – w tym w ponadczasowym beżu czy szarości. Dywan ten charakteryzuje się długim włosiem, na którym nie jest trudno o zagniecenia. Jak sobie z nimi poradzić? Przedstawiamy niezawodne sposoby na przywrócenie włosia do pierwotnego stanu.

Co zrobić, kiedy na dywanie pojawią się odkształcenia?

Pojawienie się zagniecenia na dywanie nie powinno przysparzać nam zmartwień, ponieważ bardzo szybko i łatwo można się z tym uporać. Potrzebna będzie nam tylko kostka lodu i sucha ściereczka. Lód kładziemy na zagniecenie, czekamy, aż całkowicie stopnieje, a następnie przy pomocy suchej ściereczki podnosimy włosie i czekamy, aż wyschnie. Tym sposobem po zagnieceniach nie będzie śladu. Nowoczesne dywany syntetyczne, jak i dywany naturalne, czy dywany Handtufted, czyli ręcznie tkane, możemy przywrócić do świetności przy użyciu żelazka. Należy tylko pamiętać, aby nie przykładać go bezpośrednio do włókien, ponieważ wówczas może dojść do ich stopienia i spalenia. W celu usunięcia wgniecenia powinniśmy rozłożyć na nim wilgotną ściereczkę i je przeprasować. Kolejnym krokiem jest przeczesanie włosia i gotowe. Dobrą praktyką, aby nie tylko pozbyć się zagnieceń, ale również uniknąć ich powstania, jest regularne przesuwanie mebli. Wystarczy kilka centymetrów w jedną czy drugą stronę, żeby piękny dywan, nie stracił na swojej urodzie i pozostał niezmiennie gładki i puszysty na całej swojej powierzchni.

Dywany do salonu cieszą się dużą popularnością, ponieważ ocieplają wnętrza, są funkcjonalne, a przy tym potrafią podkreślić styl i charakter pomieszczenia. Warto znać sposoby na usuwanie powstałych na nich odgnieceń, aby po zmianie aranżacji nadal można było cieszyć się ich wysoką estetyką.