content wysuwanego paska

PRAKTYCZNY DYWAN DLA DZIECKA

Jako Carpet For You najlepiej znamy się na dywanach, dlatego w dzisiejszym wpisie spróbujemy wyjaśnić, czym charakteryzować powinien się idealny dywan dla dziecka. Produkt nie tylko ładny, ale także funkcjonalny i trwały. Dzięki zebranym w tekście sugestiom z pewnością będzie można znacznie łatwiej dokonać prawidłowego wyboru i wybrać najwłaściwszy dywan dla dziecka. Pamiętajmy, że w pierwszych miesiącach życia naszej pociechy dywan może pełnić niezwykle istotną funkcję. Gdy dziecko będzie się uczyć raczkować lub zacznie stawiać swoje pierwsze niepewne kroki, to miękki dywan uchroni je przed bolesnym upadkiem. Doskonale zamortyzuje początkowe, czasem niezbyt udane próby poruszania się na dwóch nóżkach.

Nawet najmłodsze dzieci zazwyczaj uwielbiają zabawę bezpośrednio na podłodze. W końcu miejsce to idealnie nadaje się do tego, by budować ogromne konstrukcje z klocków lub urządzać wyścigi przy użyciu ulubionych zabawkowych pojazdów. Pokrywający powierzchnię pokoju dywan uchroni nasze pociechy przed zbyt długim przebywaniem bezpośrednio na zimnej i twardej podłodze. W przypadku nieco starszych dzieci również nie powinno się rezygnować z użytkowania dywanów. Duży, przyjemny w dotyku dywan może bowiem znacznie zwiększyć komfort użytkowanej pomieszczenia.

Dywan dla dziecka łatwy w czyszczeniu

Wybierając dywan do pokoju dziecka powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, by był on wykonany z materiałów, które można łatwo czyścić. Nie oszukujmy się, dywan w pokoju dziecka z pewnością będzie co jakiś czas ulegał zanieczyszczeniu. Zazwyczaj okruchy i różne plamy spożywcze, będą tym najmniej kłopotliwym rodzajem zabrudzeń. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, dla tego powinniśmy zdawać sobie sprawę, że dywan dla dziecka będzie narażony na kontakt z błotem, piachem, plasteliną lub kolorowymi farbami. Na szczęście decydując się na wybór odpowiedniego modelu, wykonanego z łatwych do czyszczenia materiałów, z łatwością uda nam się usunąć ewentualne zabrudzenia.

Dobrym rozwiązaniem będę między innymi dywany bawełniane. Co prawda są one znacznie mniej trwałe niż najbardziej popularne wyroby wełniane, jednak pewne ich cechy, w wielu sytuacjach mogą być uznane za ogromną zaletę. Bawełniane dywany charakteryzują się posiadaniem intensywnej barwy. Kolory nawet po dłuższym czasie nie blakną i nie odbarwia się. W związku z tym mogą stanowić doskonałą, bardzo wesołą dekorację pokoju dziecka. W dodatku dywan dla dziecka wykonany z bawełny można w łatwy sposób wyczyścić. Mniejsze modele nadają się nawet do tego, by prać je w pralce. Warto też zwrócić uwagę na to, że gorsza trwałość bawełnianych dywanów rekompensowana jest zazwyczaj ich niską ceną.

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami dywanów bawełnianych, możemy zdecydować się na wyroby akrylowe. Produkty wykonane z tego materiału również bardzo łatwo się czyści. Są one w pełni odporne na działanie środków chemicznych. W związku z tym usunięcie nawet najbardziej intensywnych zabrudzeń za pomocą silnych detergentów nie będzie w stanie uszkodzić struktury dywanu.

Dywany do pokoju alergika

Współcześnie wiele młodych osób boryka się z problemami różnego rodzaju uczuleń. Często rodzice małych alergików decydują się na całkowitą rezygnację z posiadania dywanów w swym domu lub mieszkaniu. Myślą, że tylko w ten sposób mogą zapewnić odpowiednie warunki swym dzieciom. To prawda, że nieodpowiednie dywany lub wykładziny, mogą być przyczyną nadmiernego rozwoju licznych alergenów, takich jak kurz i roztocza. Są to przede wszystkim dywany wełniane. Niestety ten niezwykle ceniony, naturalny materiał może wywoływać uczulenie, dla tego lepiej unikać go w pokoju małego alergika.

Alternatywną mogą być dywany wykonane z akrylu. Swym wyglądem w ogromnym stopniu przypominają produkty wełniane, jednak są uważane za antyalergiczne. Są odporne na pleśń i bakterie. Pomiędzy ich włóknami nie będą więc gromadzić się szkodliwe alergeny, które mogłyby niekorzystnie wpływać na zdrowie dziecka. Dodatkowo akryl jest zazwyczaj znacznie tańszy niż wełna, w związku z tym dywan dla dziecka wykonany z tego materiału nie będzie dla nas zbytnim obciążeniem finansowym. Również wspominane wcześniej dywany bawełniane nie powodują uczuleń. Można je więc bez obaw wykorzystywać w pokoju każdego dziecka.