Przygotuj balkon do sezonu wiosennego

 

Przyszła wiosna. Widać to nie tylko w kalendarzu, na termometrach czy w naszych szafach, kiedy na dno chowamy grube płaszcze i zimowe obuwie, ale też we wnętrzach naszych domów. Wszystko budzi się do życia, a każdy z nas czuje coraz silniejszą potrzebę przebywania na świeżym powietrzu. Przesadzamy rośliny, odświeżamy aranżacje i w końcu, po wielu miesiącach – zaczynamy korzystać z naszych balkonów. Oto przegląd najlepszych chodników i dywanów na balkon i taras!

Dywany na balkon w kolorach natury

Idealny dywan na zewnątrz musi mieć kilka cech: szybko schnąć, być odporny na tarcie, mieć krótkie włosie (najlepsze są materiały syntetyczne) i być wytrzymały. Taki dywan nie powinien się kurczyć i powinien być lekki. W kwestii kolorów czy wzorów panuje dowolność. Dobrze jednak pamiętać, że balkon to przede wszystkim miejsce użytkowe o funkcjach podobnych do ogrodu. Relaksujemy się na nim popołudniami i w leniwe weekendowe poranki, czytamy książki, rozmawiamy i biesiadujemy. Musi być urządzony wygodnie i praktycznie.

Dywan na taras i balkon Mirrage Ethno Collection 

Najlepsze tkaniny dywanów na taras

Wybierając dywan na taras, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiał. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku dywany wykonane z polipropylenu. To tworzywo jest odporne zarówno na działanie promieni społecznych (czyli nie wypłowieje po sezonie), jak i deszcz (szybko schną oraz nie pochłaniają wilgoci). Nie stanowią też pożywki dla bakterii i grzybów, co może się zdarzyć, gdy wystawimy na zewnątrz dywany z naturalnych tkanin. Bez problemu będziemy z nich korzystać przez długi czas. 

Dywan na balkon lub taras Minotaur Beige

Chodniki idealne na wąski balkon

Niestety wielu mieszkańców bloków nie może przebierać w dywanach balkonowych do woli. Jest jedno solidne ograniczenie – metraż. Z kształtem naszego balkonu nie wygramy. Balkony w blokach czy wieżowcach często są wąskie i długie. Jak zatem dobrać do nich dywan? To proste. Z pomocą przychodzą chodniki dywanowe. Są prostokątne i zazwyczaj dosyć cienkie – idealnie współpracują z zamykanymi do zewnątrz drzwiami. Odpowiedni kolor (np. jasny lub w geometryczny wzór) pomoże nam też optycznie powiększyć balkon. 

Ogromny przydomowy taras czy wąski balkonik – nieważne, jakim metrażem dysponujemy. Zawsze mamy szansę stworzyć na naszym balkonie miejsce do relaksu, pełne ciepła i wygody. Dywan na balkon musi być nie tylko ładny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Kierując się takimi kryteriami, będziemy mogli cieszyć się naszym dywanem przez wiele sezonów!