Strefa home office – modele, które uświadomią Ci, że potrzebujesz dywanu w domowym biurze

W korporacyjnym biurze zazwyczaj musimy zaakceptować to, co zastaniemy, bo niewiele możemy dokonać w nim zmian. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda wtedy, gdy tworzymy biuro w domowym zaciszu. Wówczas możemy stworzyć przestrzeń wygodną, zgodną z naszym gustem i praktyczną. Tym, czego nie powinno zabraknąć w takim wnętrzu, jest dywan. W tym wpisie podpowiemy, jak urządzić biuro w domu oraz jakie dywany do biura sprawdzą się najlepiej.   

Dywany biurowe, które odmienią wnętrze

Urządzając biuro, przede wszystkim musimy pamiętać o wygodnym krześle, biurku z szufladami bądź półkami, umożliwiającymi przechowywanie dokumentów oraz dobrym oświetleniu. Ale nie oznacza to, że nie powinniśmy skupić się też na detalach, które nadadzą pomieszczeniu przytulny charakter. Wręcz przeciwnie, jeśli zadbamy o to, żeby domowe biuro było optymalnie urządzone, to chętniej będziemy w nim przebywali, a praca stanie się przyjemnością. Jeżeli chodzi o ocieplenie wnętrza, to doskonale sprawdzi się w tej roli dywan. W nowoczesnym biurze, w którym dominuje biel, szarość i drewno, pięknie będzie się prezentował dywan z kolekcji Basic, typu Lifestyle 12 w kolorze siwym. Dywany te mają geometryczne wzory, które doskonale ożywią biuro. Poszukując dywanu w ciekawe wzory, powinny nas zainteresować modele inspirowane naturą na przykład Beige Leaves. Do zalet, jakimi cechują się dywany syntetyczne, należy to, że nie przyciągają one brudu i bardzo łatwo jest je utrzymać w należytej czystości. 

Chodnik Swing Nature Collection

Dywany nowoczesne i praktyczne w strefie home office

Dywan rozłożony w okolicach biurka to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ zabezpiecza podłogę przed zniszczeniem. Krzesła biurowe mogą bowiem sprawić, że podłoga ulegnie zarysowaniu i wytarciu. Ponadto do domowego biura nie zakładamy butów, więc dywan będzie chronił nasze stopy przed chłodem. I właśnie dzięki temu, że po biurze w mieszkaniu poruszamy się boso lub w domowym obuwiu, możemy postawić na dywany jasne, ponieważ nie ma ryzyka, że szybko je zabrudzimy. Nam szczególnie przypadł do gustu dywan Swing z kolekcji Nature. Do wąskich pomieszczeń świetnym rozwiązaniem będą też chodniki dywanowe, które również dostępne są we wzorze Swing. A jeśli wolimy ciemne barwy, to zauroczyć powinien nas wysokiej jakości dywan Night Flowers. Wybierając dywan do biura, na który chcemy postawić np. krzesło, pamiętajmy, aby nie wybierać takiego, który ma długie włosie, ponieważ szybko się odkształci, a dywan straci na atrakcyjności. Za to dywan z niskim runem będzie piękną i praktyczną ozdobą biura.

Nowoczesne dywany nie tylko ocieplają wnętrza, ale też nadają im styl i charakter, dlatego bez dwóch zdań warto zdecydować się na dywan w domowym biurze.