Szare ściany, jakie zasłony?

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich sezonach szarości absolutnie królują w salonach. Pokój dzienny, który dziś najczęściej stanowi wspólną przestrzeń z kuchnią i jadalnią utrzymany w różnych odcieniach koloru szarego, nie tylko jest rozwiązaniem bardzo modnym, ale jednocześnie niesamowicie uniwersalnym i praktycznym. W zależności od pory roku, poszczególnych świąt, a także zmieniających się trendów do szarej bazy, którą tworzą np. ściany czy też kanapy i fotele możemy dopasować pozostałe elementy wyposażenia w niemalże dowolnych barwach i wzorach. Sprawdźmy zatem, jakie dodatki najlepiej prezentują się na tle szarych ścian. Jakie zasłony do nich dopasować? Przedstawiamy kilka godnych uwagi propozycji.

Szare ściany - jakie zasłony do nich dopasować?

Wiemy już, że jednym z najgorętszych hitów ostatnich sezonów w świecie projektantów wnętrz są szare ściany. Jakie zasłony do nich jednak dopasować, by wnętrze nie wydawało się zbyt przytłaczające? Trzeba bowiem pamiętać, że szary jako taki nie należy do zbyt radosnych kolorów. Co więcej, czasem może wydawać się wręcz ponury. Wiele zależy oczywiście od konkretnego odcienia. Wobec tego, jeśli do naszego mieszkania nie wpada zbyt wiele promieni słonecznych zdecydowanie bezpieczniej zdecydować się na ściany w jasnym, popielatym kolorze. Dobrym pomysłem jest również pomalowanie tylko jednej ściany na ciemniejszy szary, zaś pozostałych na biało, écru lub barwę kości słoniowej. Oczywiście im większe, bardziej przestronne, oświetlone naturalnym światłem pomieszczenie, tym bardziej możemy zaszaleć z szarymi ścianami. Jakie zasłony wówczas do nich dopasować? Jeśli szczególnie zależy nam na minimalistycznym, bardzo eleganckim stylu warto zwrócić uwagę na tekstylia okienne w jasnych, stonowanych kolorach - wspomnianej już bieli, écru czy też beżu. Z pewnością doskonale będą się one prezentowały na tle szarych ścian. Jakie zasłony pod względem wzornictwa zaś wybrać? Warto pamiętać, że szarości lubią się z oryginalnymi teksturami i zdecydowanymi motywami dekoracyjnymi.

Szare ściany, jakie zasłony? Postaw na kolor!

Poszukując odpowiedzi na pytanie, jakie dodatki najpiękniej podkreślą szare ściany, jakie zasłony i inne tekstylia nadadzą szarym wnętrzom niepowtarzalny charakter, z pewnością warto zastanowić się nad wyrazistymi barwami. Takie kolory, jak żółty, bordowy, pomarańczowy, fioletowy, pudrowy róż ocieplą i ożywią salon. Naprawdę nie musisz zamartwiać się tym, że Twoje pokoje będę ponure, przygnębiające. Szare ściany dają po prostu ogrom możliwości. Szare ściany, jakie zasłony? Tak naprawdę cokolwiek nie wybierzesz, prawdopodobnie efekt będzie świetny. Oczywiście pod warunkiem, że nie przesadzisz ze zbyt ciemnymi, ponurymi odcieniami.