Szary dywan w salonie

Jeśli mielibyśmy wskazać najpopularniejsze w ostatnich latach, najchętniej kupowane dywany niewątpliwie nasz wybór padłby na modele w różnych odcieniach szarości. Kilka sezonów temu dekoratorzy wnętrz i projektanci różnego rodzaju elementów wyposażenia, a co za tym idzie ludzie będący na etapie urządzania lub przearanżowania swojego mieszkania wprost pokochali szarości.

Wydaje się, że to za sprawą uniwersalności, elegancji, nowoczesności oraz możliwości łączenia właściwie z każdym innym kolorem. Nic więc dziwnego, że szary króluje obecnie w polskich łazienkach, kuchniach, sypialniach, a przede wszystkim w pokojach dziennych. Stąd też szary dywan w salonie to absolutny „must have” - doskonała baza, a zarazem przepiękna ozdoba.

Szary dywan w salonie - najmodniejsze wzory

Chociaż lata temu szary kolor postrzegany był jako nudny, nijaki, w dzisiejszych czasach okazuje się, że jest to przepiękna, nadająca wnętrzom elegancji, a nawet przytulności barwa. Co więcej, dodatki takie, jak szary dywan w salonie ze względu na bogactwo dostępnych odcieni i wzorów decydują o niepowtarzalnym stylu pokoju dziennego. Zdobione w nowoczesne motywy geometryczne, florystyczne, abstrakcyjne, koniczynę marokańską, pasy, kratę, wzbogacone o efekt szlachetnego postarzenia lub nie przepięknie odnajdują się w większości wnętrz. Sprawdzają się w mieszkaniach klasycznych, eleganckich, nowoczesnych, retro, a także tych, inspirowanych estetyką nowojorską, skandynawską, a nawet loftową. Wystarczy, że do szarego dywanu w salonie dopasujemy dodatki w tym samym kolorze, np. kanapy, poduchy dekoracyjne, zasłony, bieżnik na stół, lampy, itp. oraz skontrastujemy je z dowolną barwą, np. pudrowym różem, fioletem, intensywną czerwienią, radosną żółcią, czernią i bielą… możliwości naprawdę są nieograniczone.

Z jakiego materiału powinien być wyprodukowany szary dywan w salonie?

Nie wolno nam zapominać, że szary dywan w salonie to nie tylko kolor i wzór, ale również materiał. To, z czego jest utkany dywan ma ogromne znaczenie. Poszczególne surowce, zarówno naturalne, jak i syntetyczne wpływają bowiem i na wygląd dywanu, i jego właściwości. Tymi, które w kategorii szarych dywanów do pokoju dziennego szczególnie chcemy polecić uwadze naszych klientów oraz wszystkich internautów poszukujących dywanów, z pewnością są modele wełniane, bawełniane, jedwabne, a także z wiskozy.