Żółte ściany, jakie zasłony?

Choć w ostatnich latach zdecydowanie największą popularnością cieszą się wnętrza utrzymane w różnych odcieniach szarości, czasem warto nieco zaszaleć z kolorami. Jeśli naprawdę się postaramy ostateczny efekt będzie nie tylko bardzo oryginalny, ale i zgodny z współczesną modą. Wyrazisty element kolorystyczny stanowić będzie niesamowicie ciekawą ozdobę, a jednocześnie świetnie ożywi sypialnię, pokój dziecka, salon, jadalnię czy też kuchnię. Co więcej, jeżeli umiejętnie zestawimy go z kolorami pozostałych elementów wyposażenia i dekoracjami, pomieszczenia wciąż będą mogły być dość stonowane. Dla przykładu podpowiadamy, do jakich wnętrz będą pasowały żółte ściany - jakie zasłony i inne tekstylia do nich dobrać oraz jakie znaczenie ma odcień żółtego.

Żółte ściany - jakie zasłony do poszczególnych odcieni żółtego?

Rozważasz czy dobrym pomysłem w salonie, jadalni, kuchni, sypialni czy też pokoju dziecka będą żółte ściany? Jakie zasłony, poduchy, i inne tekstylia do nich dopasować? Czy wraz z zakupem farby nie postawisz przed sobą zbyt trudnego zadania? Nie martw się! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z odrobiną zaangażowania uda Ci się stworzyć we wnętrzach naprawdę wyjątkowy klimat i to właśnie za sprawą żółtych ścian. Jakie zasłony do nich jednak dobrać? Najpierw przeanalizuj poszczególne odcienie żółtego. Musisz wiedzieć, że istnieje cienka granica miedzy żółtym, który pozytywnie nastraja, napawa optymizmem, sprzyja pracy intelektualnej, a żółtym, który nadmiernie pobudza, rozdrażnia. Najlepiej wybierać ciepłe odcienie żółtego, ale nie nazbyt intensywne, nasycone. Nie jest też powiedziane, że żółte muszą być wszystkie ściany. I tak też, jedna żółta ściana absolutnie wystarczy w salonach południowych i zachodnich. Pokoje ciemniejsze, położone od strony wschodniej lub zachodniej mogą mieć zaś cztery żółte ściany. Jakie zasłony zatem? To zależy od tego, na ile chcemy zrównoważyć wyrazisty kolor ścian.

Żółte ściany - jakie zasłony podkreślą, a jakie przytłumią intensywny kolor?

Skoro już po krótce ustaliliśmy specyfikę koloru żółtego, pora zastanowić się nad pytaniem tytułowym, a mianowicie skoro decydujemy się na żółte ściany, jakie zasłony do nich dopasować? Otóż barwami, które idealnie współgrają z żółcią są: czarny, biały, szary, a także zielony. Takie zestawienia kolorystyczne tworzą bardzo świeże, niekonwencjonalne aranżacje.